امضای قرارداد سرمایه‌گذاری و تملک در ساخت و بهره برداری نیروگاه قم

قرارداد سرمایه‌گذاری و تملک در ساخت، راه اندازي و بهره برداری (BOO) نيروگاه كوچك برق‌آبی با استفاده از پتانسيل هيدروليكي آب تصفیه خانه شهر قم با شرکت آب و فاضلاب قم به عنوان سرمایه پذیر امضاء گردید.

شرکت رشد صنعت به عنوان پیمانکار EPC نیروگاههای برق آبی کوچک که سابقه بیش از 20 سال در زمینه طراحی، تامین، ساخت و راه اندازی نیروگاههای کوچک در کشور دارد، اولین قرارداد سرمایه گذاری در احداث نیروگاه برق آبی قم با طرفیت 2.8 مگاوات را امضاء نمود.

دوره احداث نیروگاه مزبور 15 ماه (قابل تمدید تا 19 ماه) در نظر گرفته شده است و دوران بهره برداری تجاری نیروگاه 15 سال خواهد بود.

70 درصد سرمایه گذاری بر مبنای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی یا سایر نهادهای مالی خواهد بود و مابقی آورده سهامداران شرکت خواهد بود.

نیروگاه مزبور که بر روی خط انتقال آب شرب شهر قم از سر شاخه های دز احداث می گردد، در محل تصفیه خانه آب شهر قم واقع در 70 کیلومتری جنوب غرب قم و در 20 کیلومتری شهر دلیجان قرار دارد.

تاریخ تقریبی شروع عملیات اجرایی احداث نیروگاه مهر ماه 1394 و پس از اخذ مجوزهای لازم از ادارات دولتی استان مرکزی خواهد بود.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *